מה לעשות אם יש נזילת מים בבניין המשרדים שלך

נזק מנזילת מים יכול להשפיע על העסק שלך יקר. בנוסף לתיקון ולניקוי, דליפה עלולה להשפיע על הפעילות היומיומית על ידי פגיעה בציוד וברשומות. דליפה חמורה עלולה אפילו לגרום לעסק שלך להיסגר באופן זמני. מניעה, גילוי מוקדם ופעולה מהירה יכולים לעזור למזער את ההפרעות.

נזילת מים: סימני אזהרה

כמה תסמינים של דליפת מים ברורים: אתה נכנס בוקר אחד למשרד שלך, ויש סנטימטר של מים עומדים על הרצפה או טפטוף מגיע מאריחי התקרה. סימנים אחרים עדינים יותר ואינם מזוהים בקלות, מה שעלול לגרום לעיכוב בטיפול בבעיה. סימנים נפוצים לנזילות בגג, למשל, כוללים כתמי מים, כתמי חלודה ואזורים לחים או דהויים בתקרות. ייתכן שתבחין גם בריח עבש, במיוחד בחדרי אחסון קטנים או בארונות עם זרימת אוויר מוגבלת. שים לב לכל שינוי במראה הבניין שלך ופנה למנהל המתקן של הבניין שלך.

יש לכם שאלה? מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

סיבות נפוצות בבניינים עסקיים

להלן מספר סיבות נפוצות לנזילת מים במבנים מסחריים:

  1. צינורות. צינור פרוץ מתרחש כאשר מים קופאים בתוך צינור, מה שגורם לו להתרחב וכתוצאה מכך לסדק או פרץ. סדקים קטנים עלולים לגרום לנזק משמעותי, ולשחרר מאות גלונים של מים ביום. כדי לצמצם את הסיכון להתפרצות צינור במהלך התקפת קור, הצלב האדום ממליץ לשמור על דלתות הארונות פתוחות כדי לקדם את זרימת האוויר סביב צינורות, לעטוף צינורות חשופים בבידוד ולתת לברז לטפטף לאט כדי לשמור על תנועת המים דרך הצינור. שוחח עם מנהל המתקן של הבניין שלך על הבטחת הבניין שומר על טמפרטורה מינימלית של לפחות 55 מעלות בשעות לא מאוכלסות ובסופי שבוע.
  2. שירותים וברזים. שירותים וברזים במבנים מסחריים עשויים לקבל שימוש משמעותי, במיוחד אם הם נמצאים בשירותים המשמשים עובדים ולקוחות. מתקנים אלה נמצאים בסיכון מוגבר לדליפה.
  3. מרזבים סתומים יכולים להוות בעיה בכל ימות השנה, ולמנוע מהמים להתנקז כראוי מהגג. כאשר מים נקשרים במקום אחד, הגג עלול להיות רגיש לדליפה. בחורף, סכרי קרח הם אחד הגורמים הנפוצים ביותר לגג דולף. סכרי קרח נוצרים כאשר אוויר חם בעליית הגג של הבניין גורם להתחממות הגג ולהמסת שלג, אך המים אינם יכולים להתנקז מהגג, ומאלצים אותם מתחת לרעפים ולתוך המבנה. בידוד ואיוורור לא מספקים, יחד עם מרזבים סתומים, מגבירים את הסיכון לסכרי קרח.

מניעה: מערכות איתור נזילות

מערכת איתור נזילות מים יכולה להתריע על נזילה לפני שנגרם נזק משמעותי. ישנם שני סוגים של מערכות: אקטיביות ופסיביות.

  1. מערכות אקטיביות משתמשות בדרך כלל בחיישני לחות כדי לזהות דליפות. לאחר זיהוי בעיה, מערכת פעילה תכבה אוטומטית את זרימת המים לאזור הפגוע.
  2. מערכות פסיביות, הידועות גם בשם “אזעקות מים”, הן יחידות עצמאיות פחות יקרות. מותקנות על משטח ישר, יחידות הזיהוי הללו יישמעו כאשר חיישן הלחות מופעל אך מסתמכים על מישהו שיבין שהאזעקה הופעלה ולאחר מכן יכבה ידנית את המים לאזור הפגוע.

מה לעשות אם אתה חושד שבבניין שלך יש נזילה

בין אם האשם הוא ברז קטן או נזילה גדולה בגג, פעולה מהירה חיונית כדי למזער נזקים פוטנציאליים והפרעות עסקיות. אם אתם נמצאים בבניין מסחרי עם בעל בית, תעדו הוכחות לדליפה ולכל נזק ידוע (כגון ציוד רטוב) ופנו לצוות התחזוקה של בעל הבית שלכם. אנחנו ממליצים על חברת תרמופלקס לאיתור נזילות, שתגיע תאתר את מקור הנזילה שלך, ותתן מענה מידי ובכך תצמצם את הפגיע של הריהוט המשרדי / קירות המשרד.