להזמנות 09-951-1449
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
waze
סטטוס ריהוט משרדי
בלוג ריהוט משרדי

כל הסיבות להקמת חברה

כל הסיבות להקמת חברהאנשים אשר חולמים להתפתח מבחינה עסקית, חושבים לעיתים על האפשרות של פתיחת חברה, אשר תעסוק בתחום כלשהו שבו הם עוסקים. המשמעות של הקמת חברה, לעומת עסק רגיל, היא שבחברה קיים מסך אשר מפריד בין הבעלים לבין החברה, והופך את החברה לישות משפטית נפרדת – כך שרווחים או הפסדים של החברה שייכים לחברה, והבעלים אינם נושאים בכל האחריות לרווחים או להפסדים.

הקמת חברה – למה כדאי?

פתיחת חברה כדאית כאשר מחזור הכספים העסקי גדול מאד, ומצדיק הרחבה שכזו. הקמת חברה מעניקה לבעלים יציבות, כאשר החברה נתפסת כיציבה יותר ורצינית יותר, ומאפשרת יצירת עסקאות בהיקף גדול יותר. בנוסף, כאמור, בעלים של חברה אינם נושאים בערבות אישית להפסדים של החברה, מה שמקל על הקושי האישי של ניהול עסק. במקרה שבו נוצר פירוק חברה בשל הפסדים וכדומה, הנושים לא יוכלו לגבות את כספם מן הבעלים עצמם, כך שבעלי חברה אינם עומדים בסיכון עצמי של נפילה כלכלית. בהתחשב בכך שחברה מבצעת, בדרך כלל, עסקאות גדולות מאד, בעלי החברה נהנים מכך שאין להם אחריות אישית על עסקאות בסדר גודל שמעבר ליכולותיהם האישיות.

פתיחת חברה

הצעדים הנדרשים לפתיחת חברה הם בחירת שם לחברה, כתיבת תקנות ובחירת דירקטוריון לחברה – הנהלה אשר אחראית על ניהול כל העניינים הכספיים של החברה. לאחר מכן יש לרשום את החברה אצל רשם החברות, תוך תשלום האגרה הנדרשת לשם כך. כמובן, חברה צריכה לנהל את חשבונותיה כחוק, ולהגיש דו"חות שנתיים לרשויות המס.

סגירת חברה

חשוב לדעת, שניהול חברה הוא עניין תובעני מאד. אין פלא שחברות רבות מגיעות למצב של פירוק חברה. ישנן הרבה מאד סיבות לפירוק חברה, החל מקשיים כלכליים שהחברה מגיעה אליהם, ועד לקשיים או סכסוכים בין מנהלי החברה. סגירת חברה נעשית תמיד באמצעות צו בית משפט. הצו הזה יכול להינתן בעקבות פניה של בעלי החברה עצמם, מכל סיבה שהיא, או בעקבות פניה של נושה או אדם אחר מחוץ לחברה, שיש לו השפעה על החלטות מסוג זה.

מלבד פתיחה וסגירת חברה, כל חברה צריכה להתנהל בענייניה השוטפים, לרבות שכירות משרדיה, מול עורך דין אזרחי או מסחרי. על כך יש להקפיד בכל דבר.